Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/artvenus.pl/includes/menu.inc).

Jak ocalić zalany telefon?

  • Posted on: 29 October 2020
  • By: addmean
Jakim sposobem odratować zalany smartfon? Czy aparat po kontakcie z cieczą możemy włączyć? Gdy telefon wpadnie do wody, nie oznacza to od razu, iż jest stracony. Kilka przemyślanych działań może odratować twego smartfona. Nawet gdy został wyprany w pralce wraz z twoimi dżinsami.

Urządzenia
Author: LeanForward lf
Source: http://www.flickr.com
Ile razy już słyszałem o komórce, która miast w kieszeni ląduje w muszli klozetowej... . Zalanie telefonu czy innego sprzętu elektronicznego (zatopiona klawiatura w komputerze, głośniki lub monitor), są nadzwyczaj częstym przypadkiem. Dodajmy jeszcze, że bardzo dotkliwym. Nosimy przy sobie coraz to droższe smartfony. Te jednak niezmiennie narażone są na destrukcyjne działanie płynów. A wrogi może być - bez stosownej osłony - nawet większy deszcz. Co uczynić w takim razie? (Asortyment sklepu mselektronik) Główna zasada nie będzie nowatorska, to jest - nie panikować.

Jeśli wciąż nie możesz wyszukać niczego fajnego, to sprawdź pod tym linkiem (https://fotowoltaika.plus/dla-rolnika/), tu z pewnością odnajdziesz to, co okaże się dla Ciebie teraz przydatne.

W takiej chwili to najgorsze, co możemy uczynić. Mimo, iż kontakt telefonu z cieczą jest dla niego dotkliwy, jeszcze nie wszystko utracone. Pomału i sprawnie musimy ulokować smartfon w suchym punkcie.

Jeśli zafascynował Cię opisywany temat, to odsyłam do tego serwisu (https://www.akumulator24.com.pl/akumulatory-motocyklowe.html) - w tamtym miejscu znajdziesz ciekawe informacje, które są dokładnym omówieniem tego zagadnienia.

Nie mniej zła w owej chwili będzie bezczynność oraz załamywanie rąk. Jedyna alternatywa jaką masz, to kosztowna wymiana. Najlepiej zatem działać, gdyż w takowej sytuacji nie będzie już nic do stracenia. Nie namyślaj się nazbyt długo. Nadzwyczaj istotne będzie prędkie oraz konkretne działanie. Elementy elektroniczne są niezwykle wrażliwe na wilgotność .

Najistotniejsza wytyczna to - nie próbować włączać jak też ładować zmoczonego telefonu. Teraz przechodzimy do rozróżnienia użytkowników na właścicieli "wymyślnych cacuszek" i "zwyczajnych telefonów". (te ostatnie łatwiej "rozbroić") Kolejny etap to bowiem jak najszybsze wyjęcie akumulatorka. Rychłe odłączenie energii pozwala ustrzec się kolejnych ciężkich usterek. Warto wyjąć dodatkowo kartę sim a także kartę pamięci. W tym momencie przechodzimy do "gwoździa programu", zatem ryżu. Jeżeli nie masz akurat co najmniej dwu szklanek owego towaru, najlepiej w tej chwili przespacerować się do hipermarketu.

Author: David Mellis
Source: http://www.flickr.com
Przez te kilka minut, w których sprzęt jest już wyłączony, nic więcej się mu nie stanie. Kiedy już wyekwipujesz się w odpowiednie komponenty kulinarne, znajdź sporą misę ewentualnie plastikowy pojemnik kuchenny, (najlepiej aby posiadał przykrywkę). Wsyp do niego tyle ryżu, aby w środku pomieścił się jeszcze smartfon, przykrywka oraz bateria. Ulokuj komponenty wewnątrz i zamknij całość, najlepiej na dobę (poniektórzy zalecają pozostawić całość wewnątrz nawet na 3 dni).