Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhost/artvenus.pl/includes/menu.inc).

Jakie reperkusje niesie za sobą nielegalne aplikacje w firmie? Czy wiesz, jaka kara może cię czekać?

  • Posted on: 28 October 2020
  • By: addmean
Nielegalne oprogramowanie w przedsiębiorstwie lub firmie może być kuszące. W końcu pirackich programów przystępnych w Sieci jest niemało, natomiast oryginalne programy (w szczególności te specjalistyczne) częstokroć są bardzo drogie.
Nim jednak wybierzesz tą na pozór lepszą ścieżkę, zastanów się nad tym czym grozi posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie (). Jako człowiek biznesu zapewne winieneś odpowiedzieć sobie na sporo istotnych pytań związanych ze swoją działalnością, takich jak na przykład: jak wypisać fakturę vat, które składki odprowadzać do ZUSu bądź również jakie prawa przypadają pracownikom. Jeżeli prowadzisz sklep w Necie, bezsprzecznie powinieneś dowiedzieć się także czy przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej (). Też kwestia nielegalnego oprogramowania w firmie winna być dla Ciebie nadzwyczaj ważna. Według Kodeksu Karnego za zdobywanie nielegalnego, pirackiego oprogramowania wolno dostać kary pieniężne, oraz także karę ograniczenia albo odebrania wolności.
oprogramowanie
Author: Dell Inc.
Source: http://www.flickr.com


Co więcej producent konkretnego oprogramowania zdoła zażądać od przedsiębiorcy zapłaty odszkodowania. Pożądane byłoby pamiętać, że to chlebodawca ponosi odpowiedzialność za nielegalne oprogramowanie w firmie, nawet w sytuacji kiedy to pracownik dokonał wykroczenia. Model kary zależy od konkretnej sytuacji. Oprócz norm Kodeksu Karnego użytkuje się również ustawy o prawie autorskim i powinowatych prawach.Należałoby więc zastosować prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie, które pozwoli mam uniknąć wielu kłopotów. Zarazem chlebodawcy powinni nadzorować swoich pracowników i sprawdzać czy pracownicy nie wykorzystują nielegalnych programów oraz aplikacji.

Czy przedstawiany tekst jest według Ciebie ciekawy? Jeśli tak sądzisz, to wejdź również na odpowiedni serwis (http://reset2.pl/oprogramowanie-dla-jednoosobowej-dzialalnosci-gospodarczej), który ma podobnie cenne dane.

Nie należałoby ryzykować grzywną bądź karą ograniczenia, odebrania wolności. O wiele lepiej zapłacić za prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie i uniknąć kłopotów powiązanych z piractwem.

Jeżeli intryguje Cię ten wpis, to bez ociągania kliknij tutaj i zobacz oprócz tego inny tak samo pasjonujący news catia v5.

Każdy uczciwy, szanujący się biznesmen naturalnie będzie tego samego zdania.