Czym różnią się aparaty telefoniczne dla seniorów od tych, które używają osoby młode?

Mieszkamy w świecie, w jakim możemy posiadać natychmiastowy dostęp do wiadomości na dowolny temat. Współczesne telefony komórkowe to już niewielkie komputery, które posiadają między innymi dostęp do globalnej sieci.

chmura

Autor: Xella Polska Sp. z o.o.
Źródło: Xella Polska Sp. z o.o.
wypożyczonym samochodem na wesele

Autor: Franz Johann Morgenbesser
Źródło: http://www.flickr.com

Dlaczego z tego typu cudu techniki nie mieliby korzystać także osoby w bardziej zaawansowanym wieku?
Ależ mogą! Nic nie stoi na drodze, żeby kupić tzw. smartfon dla seniora. Należy jednak mieć w pamięci, że takie osoby zmagają się już ze swoimi dolegliwościami, do których można by zaliczać przykładowo słabszy wzrok. Z tego też powodu taki smartfon dla osoby starszej powinien mieć duży ekran, na jakim uwidocznione byłyby stosunkowo obszerne przyciski numeryczne, przy pomocy których można by wybrać nr przykładowo swego wnuka. Co ciekawe, w takim smartfonie może być przycisk SOS, po wciśnięciu jakiego określone uprzednio osoby zostaną powiadomione o nagłym zdarzeniu. Zwykłe smartfony nie posiadają takich funkcji. Tak jak specjalnego, dostosowanego do zdolności osób starszych interfejsu. Tego typu telefony muszą posiadać duże klawisze i dwukolorowy wyświetlacz.
smartfon dla seniora

Autor: Daniel Friesenecker
Źródło: http://www.flickr.com
Równie ważna w tego typu telefonie jest bateria, jaka zagwarantuje funkcjonowanie urządzenia przez kilka dni.

Jeśli po przeczytaniu takiego artykułu masz zamiar jeszcze dokładniej zbadać ten temat, zalecamy tą treść, ponieważ ona jest równie niebanalna.

Przecież senior może po prostu nie pamiętać o potrzebie codziennego ładowania swojego telefonu. Ważna jest także kwestia przycisku odblokowującego komórkę.

Mechanizm stosowany w innowacyjnych smarfonach nie w każdym wypadku mógłby okazać się wygodny dla używającej go osoby. Tego typu smartfon dla seniora z kolei ma tę sprawę rozwiązaną w niezwykle komfortowy sposób.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.