Działalność w internecie ma związek z różnymi zagrożeniami. Czy wiesz, jakie to niebezpieczeństwa i jak się przed nimi bronić

W ostatnim okresie coraz bardziej popularna staje się praktyka przechowywania danych w chmurze, czyli w usługach online. Niestety, nie zawsze jest to bezpieczne, ponieważ nasze dane w chmurze są wystawione na niebezpieczeństwo. Możemy je oczywiście zabezpieczyć, więc są tworzone różnorodne systemy zabezpieczeń lub systemy weryfikacji danych.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie jednakże, nie da się uniknąć różnych pułapek i słabości, a najbardziej niebezpieczną z nich zawsze jest człowiek. To on właściwie stwarza najbardziej pokaźne, czasami niespodziewane ryzyko. Nie bądźmy jednak negatywnie nastawieni do tego rodzaju usług, jedynie z tego powodu, że określone wady mają wpływ na postrzeganie bezpieczeństwa. Najważniejsze to, by osoba, która korzysta z takich usług miała wiedzę, w jaki sposób są one zabezpieczone, jak działają tego rodzaju zabezpieczenia, jak funkcjonuje ich rola.

Masz ochotę poszerzyć własną wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Musisz pamiętać o kilku zasadach, jakie są niezmienne.

Pamiętaj więc, że wszystko, co trzymasz online może być upublicznione. Dlaczego? Powód może być bardzo nieskomplikowany. Może się to stać przez twoją nieuwagę, ale również przez zaniedbania dostawy usług, z jakich korzystasz. Istotne dokumenty, zdjęcia czy inne materiały, które są dla ciebie bardzo ważne i nie powinny wpaść w niepowołane ręce, najlepiej nie publikuj w sieci (sprawdź na tiktalik). Kolejna istotna kwestia to hasło, jakie nie może być zbyt łatwe. Takie hasło nie może być zbyt łatwe, by ktoś ze zbytnią łatwością go nie wykradł. Warto używać różnych znaków i różnych gabarytowo liter. Kolejna istotna sprawa ma również związek z hasłami. To oznacza, iż np. dostęp do maila czy do bankowości internetowej były opatrzone różnymi hasłami.

Czy inne tego typu treści odnoszące się do poruszanej tutaj sprawy byłyby dla Ciebie użyteczne? Jeśli tak, kliknij ten link – to wiarygodne informacje (http://www.north.pl/filtry-hepa,g668041.html).

Dzięki temu strata jednej usługi nie sprawi, iż powstanie ryzyko dla danych przechowywanych w innych miejscach.

Linux server

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Jasna sprawa, to niezbyt wygodne, gdyż powinniśmy pamiętać kilka haseł. Jednakże, pamiętajmy, że dzisiaj bezpieczeństwo jest najistotniejsze, zdecydowanie ważniejsze niż nasza wygoda. Najkorzystniejszym więc sposobem jest ustalenie jednego hasła dla kilku mniej istotnych miejsc online i kilku bardzo dobrych haseł do najbardziej istotnych kont. Tego rodzaju zagrożenia zdarzają się w odniesieniu do różnych systemów. Czy to linux serwer a może Windows – nie ma większego znaczenia.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.