Działalność w internecie ma związek z różnymi zagrożeniami. Czy wiesz, jakie to niebezpieczeństwa i jak się przed nimi bronić

W ostatnim okresie coraz bardziej popularna staje się praktyka przechowywania danych w chmurze, czyli w usługach online. Niestety, nie zawsze jest to bezpieczne, ponieważ nasze dane w chmurze są wystawione na niebezpieczeństwo. Możemy je oczywiście zabezpieczyć, więc są tworzone różnorodne systemy zabezpieczeń lub systemy weryfikacji danych.

chmura

Autor: Chris Potter
Źródło: http://www.flickr.com
Ogólnie jednakże, nie da się uniknąć różnych pułapek i słabości, a najbardziej niebezpieczną z nich zawsze jest człowiek. To on właściwie stwarza najbardziej pokaźne, czasami niespodziewane ryzyko. Nie bądźmy jednak negatywnie nastawieni do tego rodzaju usług, jedynie z tego powodu, że określone wady mają wpływ na postrzeganie bezpieczeństwa. Najważniejsze to, by osoba, która korzysta z takich usług miała wiedzę, w jaki sposób są one zabezpieczone, jak działają tego rodzaju zabezpieczenia, jak funkcjonuje ich rola.

Masz ochotę poszerzyć własną wiedzę z tego działu? Chcemy Cię wesprzeć. Trzeba przejść na nową stronę i tam dowiedz się więcej wiadomości.

Musisz pamiętać o kilku zasadach, jakie są niezmienne.

Pamiętaj więc, że wszystko, co trzymasz online może być upublicznione. Dlaczego? Powód może być bardzo nieskomplikowany. Może się to stać przez twoją nieuwagę, ale również przez zaniedbania dostawy usług, z jakich korzystasz. Istotne dokumenty, zdjęcia czy inne materiały, które są dla ciebie bardzo ważne i nie powinny wpaść w niepowołane ręce, najlepiej nie publikuj w sieci (sprawdź na tiktalik). Kolejna istotna kwestia to hasło, jakie nie może być zbyt łatwe. Takie hasło nie może być zbyt łatwe, by ktoś ze zbytnią łatwością go nie wykradł. Warto używać różnych znaków i różnych gabarytowo liter. Kolejna istotna sprawa ma również związek z hasłami. To oznacza, iż np. dostęp do maila czy do bankowości internetowej były opatrzone różnymi hasłami. Dzięki temu strata jednej usługi nie sprawi, iż powstanie ryzyko dla danych przechowywanych w innych miejscach.

Linux server

Autor: Linux Screenshots
Źródło: http://www.flickr.com
Jasna sprawa, to niezbyt wygodne, gdyż powinniśmy pamiętać kilka haseł. Jednakże, pamiętajmy, że dzisiaj bezpieczeństwo jest najistotniejsze, zdecydowanie ważniejsze niż nasza wygoda. Najkorzystniejszym więc sposobem jest ustalenie jednego hasła dla kilku mniej istotnych miejsc online i kilku bardzo dobrych haseł do najbardziej istotnych kont. Tego rodzaju zagrożenia zdarzają się w odniesieniu do różnych systemów. Czy to linux serwer a może Windows – nie ma większego znaczenia.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.