Informatyczny rynek pracy – jak obecnie wygląda, jakie są wynagrodzenia i szanse na rozwój.

Zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych, szacuje się że na rynku pracy już teraz brakuje wielu tysięcy inżynierów, a ich ilość będzie bez przerwy wzrastać. Co prawda duża część uczelni posiada jakieś specjalności związane właśnie z nowoczesnymi technologiami, lecz bez przerwy ilość absolwentów jest niewystarczająca.

Komputer w firmie

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to odbicie na rynku pracy – przedsiębiorstwa biją się o dobrych pracowników, podbierają ich od siebie i płacą im ogromne pieniądze. Zresztą widać wyraźnie, że informatycy są jednym z najlepiej wynagradzanych zawodów, a najlepsi rzeczywiście mają duże możliwości jeśli będzie chodzić o negocjacje zarobków i bonusów – kliknij w link.

Przypatrując się jednak nieco bliżej charakterowi tego zawodu wychodzi, że nie zawsze jednak jest to tak różowo, jak głoszą spotykane wszędzie opinie. Poza świetnie zarabiającymi specjalistami są również informatycy, jacy zarabiają trochę ponad pensję minimalną – wszystko tak naprawdę zależy od ich wiedzy, a także firmy, w której pracują.

Wiadomo powszechnie, że na większe zarobki można liczyć w dużych miastach, i niestety jest to prawda, zwłaszcza jeżeli chodzi o profesję informatyka. Duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław proponują naprawdę sporo – w nich właśnie otwierają swoje oddziały filie dużych międzynarodowych firm, i praca tam rzeczywiście daje spore korzyści. Równocześnie ciągnie to wynagrodzenia w mniejszych firmach, które chcąc zatrzymać najlepszych ludzi muszą dopasować wysokość zarobków do realiów panujących w danym miejscu.

laptop

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
W małych miasteczkach już przeważnie nie będzie tak dobrze, i za taki sam zakres obowiązków, jaki ktoś wykonuje w Poznaniu czy Warszawie będzie się zarabiać jednak znacznie mniej.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to w źródle również odnajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

Jeżeli ktoś nie będzie chciał pracować u kogoś, tylko na własny rachunek, to także będzie miał taką okazję – freelancerzy są coraz bardziej cenieni, sami poszukują oni zleceń i projektów dla siebie, i czasami po zdobyciu odpowiedniej renomy mogą naprawdę sporo zarabiać, a nie są uwiązani do miejsca i mogą bez ograniczeń zarządzać swoim czasem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.