Informatyczny rynek pracy – jak obecnie wygląda, jakie są wynagrodzenia i szanse na rozwój.

Zawód informatyka jest obecnie jednym z najbardziej rozchwytywanych, szacuje się że na rynku pracy już teraz brakuje wielu tysięcy inżynierów, a ich ilość będzie bez przerwy wzrastać. Co prawda duża część uczelni posiada jakieś specjalności związane właśnie z nowoczesnymi technologiami, lecz bez przerwy ilość absolwentów jest niewystarczająca.

Komputer w firmie

Autor: Vancouver Film School
Źródło: http://www.flickr.com
Ma to odbicie na rynku pracy – przedsiębiorstwa biją się o dobrych pracowników, podbierają ich od siebie i płacą im ogromne pieniądze. Zresztą widać wyraźnie, że informatycy są jednym z najlepiej wynagradzanych zawodów, a najlepsi rzeczywiście mają duże możliwości jeśli będzie chodzić o negocjacje zarobków i bonusów – kliknij w link.

Przypatrując się jednak nieco bliżej charakterowi tego zawodu wychodzi, że nie zawsze jednak jest to tak różowo, jak głoszą spotykane wszędzie opinie. Poza świetnie zarabiającymi specjalistami są również informatycy, jacy zarabiają trochę ponad pensję minimalną – wszystko tak naprawdę zależy od ich wiedzy, a także firmy, w której pracują.

Wiadomo powszechnie, że na większe zarobki można liczyć w dużych miastach, i niestety jest to prawda, zwłaszcza jeżeli chodzi o profesję informatyka. Duże miasta, takie jak Warszawa, Kraków czy Wrocław proponują naprawdę sporo – w nich właśnie otwierają swoje oddziały filie dużych międzynarodowych firm, i praca tam rzeczywiście daje spore korzyści. Równocześnie ciągnie to wynagrodzenia w mniejszych firmach, które chcąc zatrzymać najlepszych ludzi muszą dopasować wysokość zarobków do realiów panujących w danym miejscu.

laptop

Autor: markus spiske
Źródło: http://www.flickr.com
W małych miasteczkach już przeważnie nie będzie tak dobrze, i za taki sam zakres obowiązków, jaki ktoś wykonuje w Poznaniu czy Warszawie będzie się zarabiać jednak znacznie mniej.

Zaintrygował Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to w źródle również odnajdziesz coś, co okaże się dla Ciebie wartościowe. Kliknij zatem tutaj!

Jeżeli ktoś nie będzie chciał pracować u kogoś, tylko na własny rachunek, to także będzie miał taką okazję – freelancerzy są coraz bardziej cenieni, sami poszukują oni zleceń i projektów dla siebie, i czasami po zdobyciu odpowiedniej renomy mogą naprawdę sporo zarabiać, a nie są uwiązani do miejsca i mogą bez ograniczeń zarządzać swoim czasem.

, , ,

Related posts

Latest posts

Specjalistyczne sprzęty dostępne w sklepach internetowych

Sklepy działające w sieci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych konsumentów, proponując coraz więcej profesjonalnego asortymentu. Dzięki temu nawet zawodowcy potrafią znaleźć dla siebie odpowiednie produkty, które staną się niezastąpione w danej branży.

Co warto w szczególności wiedzieć zanim kupisz lodówkę?

Lodówka to nadal obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. To oczywistość. Jednakowoż na pewno sporo mniej oczywiste jest to jak zakupić taką lodówkę, która pod absolutnie każdym względem charakteryzuje się akceptowalnym poziomem. No cóż, nie jest powiedziane, że trafienie na doskonałą lodówkę jest bardzo łatwe. Poza tym, pewnie nie możemy niestety pozwolić sobie na taką lodówkę, która jest droga. Spokojna głowa, na szczęście są artykuły poradnikowe jak choćby właśnie owy. Powodują one, iż wreszcie można poradzić sobie z odnalezieniem takiej Lodówki, które bez cienia wątpliwości może usatysfakcjonować.

Jak dużo może kosztować kurs operatora koparko-ładowarki?

W obecnych czasach bardzo popularne są różnego typu kursy oraz szkolenia. Mogłyby one tyczyć się każdej niemalże branży, ponieważ stałe poszerzanie umiejętności jest zawsze korzystne zarówno dla kursanta, jak i jego dotychczasowego albo przyszłego szefa.