Jak dużo zarabiają w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarobić naprawdę dużo. Ich przeciętna pensja wynosi czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies

Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, zaś taki, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą alternatywą od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę więcej niż 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista zarabia odmienne kwoty w wypadku formy kooperacji, tzn.

Jeżeli poszukujesz innych danych na prezentowany wątek, to także rzuć okiem na sklep audio Wrocław analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

pobiera trochę mniej w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tysięcy zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że obecnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogłyby korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W trakcie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.