Jak dużo zarabiają w Polsce tacy fachowcy jak programiści?

ProgRAMiści w Polsce są w stanie zarobić naprawdę dużo. Ich przeciętna pensja wynosi czasem 3 razy więcej, niż średniej wielkości wynagrodzenie przeciętnego Polaka. Tak wynika ze stworzonego przez pewną agencję raportu, który bazuje na informacjach z pierwszego kwartału bieżącego roku.

Biała Nokia Lumia 800

Autor: Hill+Knowlton Strategies
Źródło: Hill+Knowlton Strategies

Jest oczywiście wiele zmiennych, od których zależna jest ostateczna wysokość wynagrodzeń. Przykładowo programista na umowie o pracę zarabia średnio 11000 zł brutto, zaś taki, który posiada swoją działalność na zasadzie B2B: 12000 zł netto. Jakiego rodzaju technologie są obecnie w najwyższym stopniu korzystne finansowo – w najwyższym stopniu korzystne finansowo są Spring (15 000 złotych) czy Angular (12 tysięcy brutto). Niezależnie od formy zatrudnienia bardzo ciekawą alternatywą od dużej ilości lat jest język Java (aktualnie średnio jest to 11000 złotych brutto w przypadku umowy o pracę oraz trochę więcej niż 14000 złotych netto w przypadku B2B). Zarobki brutto według technologii w przypadku umowy o pracę to Angular od 9 do 15 000 złotych, React od 9 do 14 tysięcy, Java od 9 do 14000 złotych, Net od do 14 tys., Spring od 8 do 14 tysięcy, Python od 3000 do 13 tysięcy złotych, JavaScript od 8 do 13000, SQL od 8 do 13000, html od 9 do 13000 oraz PHP od 6 do ok. 10000 zł.
Programista zarabia odmienne kwoty w wypadku formy kooperacji, tzn.

Jeżeli poszukujesz innych danych na prezentowany wątek, to także rzuć okiem na sklep audio Wrocław analogiczne materiały, które podnoszą tę tematykę.

pobiera trochę mniej w wypadku pracy zdalnej i jego zarobki różnią się od stopnia zaawansowania. W obu wypadkach różnica wynosi kilka tysięcy zł na miesiąc. Jeśli chodzi o to, jak zacząć swoją przygodę z programowaniem, to programiści są bardzo dobrze opłacani, ponieważ są niezwykle potrzebni we współczesnym świecie. Niestety nadal ich ilość jest zbyt mała. Wynika to m.in. z tego, że obecnie panuje powszechne przeświadczenie, jako by nauka była ciężka oraz długotrwała.

To fakt, może taka być, a ponadto nie każdy się będzie sprawdzać na takim stanowisku, przy czym osoby zainteresowane mogłyby korzystać dla przykładu z bootcampów, takich jak te, które są przeprowadzane przez różne serwisy internetowe. W trakcie takiego bootcampu przygotowuje się uczestników do rozpoczęcia kariery na poziomie juniora.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.