Jak założyć spółkę z.o.o.

Przede wszystkim należy sformułować umowę w formie aktu notarialnego. Do tej czynności konieczna jest oczywiście asysta notariusza. W dokumencie umieszczamy najważniejsze dane o firmie i zapisujemy ciało zarządcze spolki.
Po drugie, musimy zadeklarować kapitał zakładowy, co najmniej 5000 zł.
Po trzecie, spółkę należy zarejestrować. Przede wszystkim w KRS, gdzie w czasie do pół roku od zatwierdzenia umowy należy zanieść umowę spółki, wnioski rejestrowe i potwierdzenie wpłaty na 1500zł (koszt wpisu). Powinno się nie zapomnieć także o wykazie wspólników i ich danych identyfikacyjnych. Potem przychodzi czas na uregulowanie formalności w Urzędzie Skarbowym, ZUSie i Głównym Urzędzie Statystycznym. Od tego roku przedsiębiorstwo można zarejestrować elektronicznie, lecz wiąże się to z przymusem posiadania podpisu elektronicznego.
Zgodnie z tym co napisałem wcześniej, zakładanie spółek z.o.o. może znacznie ułatwić pomoc prawników. Kancelarie prawne dadzą radę uzupełnić formalności tylko w parę dni.
Jeżeli po przeanalizowaniu omawianego zagadnienia, będziesz mieć chęć na więcej danych, to kliknij i zobacz, jakie porządne informacje (http://www.adwokat-staniczek.pl/) ma ten artykuł.
Na dodatek pomagają sformułować umowę, co pozwala wystrzec się wszelkich niedociągnięć i błędów związanych z tworzeniem tak ważnego aktu. Skorzystanie z usług kancelarii prawniczych wiąże się z dodatkowym wydatkiem, jednak jest to nic porównując z korzyściami, jakie z tego wynikają. Aby znaleźć właściwe biuro, trzeba tylko wklepać w Google np. „radca prawny” lub „kancelaria prawna” (oczywiście, lokalizację trzeba zmienić pod siebie) i wyjdzie nam duża liczba adresów.