Jakie przeznaczenie posiadają transoptory?

Najpierw trzeba podkreślić co to są te transoptory. Otóż, to półprzewodnikowe elementy optoelektroniczne które składają się przynajmniej z jednego fotoemitora i dodatkowo jednego fotodetektora, sprzężonych optycznie i ulokowanych we wspólnej obudowie. Jeśli nic Ci to nie mówi, to schematycznie mówiąc transoptory akceptują na przesyłanie znaków elektrycznych z wejścia na wyjście bez potrzeby związania obwodów wejściowych i wyjściowych.

transoptor
Wskaźniki, jakie oferujątransoptory zależą do właściwości ich elementów składowych tzn. diody LED i dodatkowo fotodetektora. Charakterystycznym parametrem jaki określa transoptory to: wzbogacanie, czyli związek prądu wchodzącego przeciętnie zmierzającego do jedności, częstotliwość, która ograniczona jest do przenoszenia sygnałów jak również napięcie przebicia izolacji między obwodem wejściowym i wyjściowym.

Jedną z najistotniejszych funkcji transoptora jest rozbicie galwaniczne to znaczy oddzielenie elektryczne dwóch cząstek urządzenia. Waśnie w tym celu transoptory są wykorzystywane, gdzie za przykład może posłużyć stroboskop np. w stroboskopach sterowanychznakiem z zewnętrznego regulatora. W tej sytuacji, jeśliby nie było transoptora program obsługi urządzenia byłby bezpośrednio zespolony z siecią 220v i w razie jakiejkolwiek awarii, na sterownik popłynęłoby kompletne napięcie co grozi spaleniem.

Stosowane są również w mechanice pomiarowej, ogromnych napięć, automatyce, czujnikach położenia. Można je też spotkać w konkretnie każdym zasilaczu impulsowym, gdzie służą do galwanicznego oddzielenia obwodu wchodzącego od wychodzącego zważywszy na wymogi prawne. Często używa się je też w telefonach stacjonarnych oraz komputerach.

Krótko mówiąc, transoptory mają ograniczone pasmo przenoszenia, a od prądu diody ulokowanej w transporcie zależy ich perfekcyjna częstotliwość wysyłanego sygnału i maksymalny prąd kolektora tranzystora. Z tej przyczyny, w większości przypadków transoptora będzie się użytkować do przekazywania sygnałów cyfrowych, a nie analogowych.

, ,

Related posts

Latest posts

Specjalistyczne sprzęty dostępne w sklepach internetowych

Sklepy działające w sieci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych konsumentów, proponując coraz więcej profesjonalnego asortymentu. Dzięki temu nawet zawodowcy potrafią znaleźć dla siebie odpowiednie produkty, które staną się niezastąpione w danej branży.

Co warto w szczególności wiedzieć zanim kupisz lodówkę?

Lodówka to nadal obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. To oczywistość. Jednakowoż na pewno sporo mniej oczywiste jest to jak zakupić taką lodówkę, która pod absolutnie każdym względem charakteryzuje się akceptowalnym poziomem. No cóż, nie jest powiedziane, że trafienie na doskonałą lodówkę jest bardzo łatwe. Poza tym, pewnie nie możemy niestety pozwolić sobie na taką lodówkę, która jest droga. Spokojna głowa, na szczęście są artykuły poradnikowe jak choćby właśnie owy. Powodują one, iż wreszcie można poradzić sobie z odnalezieniem takiej Lodówki, które bez cienia wątpliwości może usatysfakcjonować.

Jak dużo może kosztować kurs operatora koparko-ładowarki?

W obecnych czasach bardzo popularne są różnego typu kursy oraz szkolenia. Mogłyby one tyczyć się każdej niemalże branży, ponieważ stałe poszerzanie umiejętności jest zawsze korzystne zarówno dla kursanta, jak i jego dotychczasowego albo przyszłego szefa.