Jakie reperkusje niesie za sobą nielegalne aplikacje w firmie? Czy wiesz, jaka kara może cię czekać?

Nielegalne oprogramowanie w przedsiębiorstwie lub firmie może być kuszące. W końcu pirackich programów przystępnych w Sieci jest niemało, natomiast oryginalne programy (w szczególności te specjalistyczne) częstokroć są bardzo drogie.

Nim jednak wybierzesz tą na pozór lepszą ścieżkę, zastanów się nad tym czym grozi posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie (). Jako człowiek biznesu zapewne winieneś odpowiedzieć sobie na sporo istotnych pytań związanych ze swoją działalnością, takich jak na przykład: jak wypisać fakturę vat, które składki odprowadzać do ZUSu bądź również jakie prawa przypadają pracownikom. Jeżeli prowadzisz sklep w Necie, bezsprzecznie powinieneś dowiedzieć się także czy przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej (). Też kwestia nielegalnego oprogramowania w firmie winna być dla Ciebie nadzwyczaj ważna. Według Kodeksu Karnego za zdobywanie nielegalnego, pirackiego oprogramowania wolno dostać kary pieniężne, oraz także karę ograniczenia albo odebrania wolności.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej producent konkretnego oprogramowania zdoła zażądać od przedsiębiorcy zapłaty odszkodowania. Pożądane byłoby pamiętać, że to chlebodawca ponosi odpowiedzialność za nielegalne oprogramowanie w firmie, nawet w sytuacji kiedy to pracownik dokonał wykroczenia. Model kary zależy od konkretnej sytuacji. Oprócz norm Kodeksu Karnego użytkuje się również ustawy o prawie autorskim i powinowatych prawach.

Należałoby więc zastosować prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie, które pozwoli mam uniknąć wielu kłopotów. Zarazem chlebodawcy powinni nadzorować swoich pracowników i sprawdzać czy pracownicy nie wykorzystują nielegalnych programów oraz aplikacji.

Informacje, które posiada proponowana witryna, są w gruncie rzeczy potrzebne, jeżeli ciekawi Cię omawiany wątek – kliknij zatem tutaj!

Nie należałoby ryzykować grzywną bądź karą ograniczenia, odebrania wolności. O wiele lepiej zapłacić za prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie i uniknąć kłopotów powiązanych z piractwem. Każdy uczciwy, szanujący się biznesmen naturalnie będzie tego samego zdania.

, ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.