Jakie reperkusje niesie za sobą nielegalne aplikacje w firmie? Czy wiesz, jaka kara może cię czekać?

Nielegalne oprogramowanie w przedsiębiorstwie lub firmie może być kuszące. W końcu pirackich programów przystępnych w Sieci jest niemało, natomiast oryginalne programy (w szczególności te specjalistyczne) częstokroć są bardzo drogie.

Nim jednak wybierzesz tą na pozór lepszą ścieżkę, zastanów się nad tym czym grozi posiadanie nielegalnego oprogramowania w firmie (). Jako człowiek biznesu zapewne winieneś odpowiedzieć sobie na sporo istotnych pytań związanych ze swoją działalnością, takich jak na przykład: jak wypisać fakturę vat, które składki odprowadzać do ZUSu bądź również jakie prawa przypadają pracownikom. Jeżeli prowadzisz sklep w Necie, bezsprzecznie powinieneś dowiedzieć się także czy przysługuje Ci ulga na zakup kasy fiskalnej (). Też kwestia nielegalnego oprogramowania w firmie winna być dla Ciebie nadzwyczaj ważna. Według Kodeksu Karnego za zdobywanie nielegalnego, pirackiego oprogramowania wolno dostać kary pieniężne, oraz także karę ograniczenia albo czyszczenie fap wrocław odebrania wolności.

oprogramowanie

Autor: Dell Inc.
Źródło: http://www.flickr.com

Co więcej producent konkretnego oprogramowania zdoła zażądać od przedsiębiorcy zapłaty odszkodowania. Pożądane byłoby pamiętać, że to chlebodawca ponosi odpowiedzialność za nielegalne oprogramowanie w firmie, nawet w sytuacji kiedy to pracownik dokonał wykroczenia. Model kary zależy od konkretnej sytuacji. Oprócz norm Kodeksu Karnego użytkuje się również ustawy o prawie autorskim i powinowatych prawach.

Należałoby więc zastosować prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie, które pozwoli mam uniknąć wielu kłopotów. Zarazem chlebodawcy powinni nadzorować swoich pracowników i sprawdzać czy pracownicy nie wykorzystują nielegalnych programów oraz aplikacji. Nie należałoby ryzykować grzywną bądź karą ograniczenia, odebrania wolności. O wiele lepiej zapłacić za prawne oprogramowanie w przedsiębiorstwie i uniknąć kłopotów powiązanych z piractwem. Każdy uczciwy, szanujący się biznesmen naturalnie będzie tego samego zdania.

, ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.