Kilka wskazówek odnośnie bezpieczeństwa naszego komputera

komputery są urządzeniami podobnymi, jak każdy tego typu sprzęt. Aby dobrze funkcjonowały, należy się o nie odpowiednio zatroszczyć.
Chodzi tutaj o przecieranie za pomocą szmatki monitora czy o zachowanie ostrożności z różnego rodzaju cieczami przy klawiaturze.

samochód

Autor: Calvad.pl
Źródło: Calvad.pl
Należy pamiętać także o systemie operacyjnym, pulpicie czy też internecie.

Jeśli masz chęć poznać więcej informacji na omawiany temat – odsyłam do linka (https://www.hurtopony.pl/artykul/tabela-zamiennikow-rolniczych.html), gdyż tam są cenne fakty omawiające prezentowany wątek.

Dzięki niniejszym poradom można by zdobyć kolejny poziom wtajemniczenia, ponieważ mógłbyś zostać pełnoprawnym administratorem swego systemu. Komputer, jeśli jest przyłączony do internetu, może niestety stać się zaatakowany przez tzw. konie trojańskie czy też wirusy. Mogą one (jeśli komputer jest na stałe podłączony do internetu) w sposób ukryty łączyć się z nie zaufanym serwisem. Jeżeli nie ufasz swojemu firewallowi, rzeczywiście dobrze byłoby upewnić się, z kim się łączy nasz komputer korzystając z obecnych w systemie narzędzi. Po włączeniu wiersza poleceń trzeba wpisać polecenie: „netstat – na”. Na liście zostaną pokazane wszelkie aktualne istniejące połączenia razem z ich statusem.

Wyrażony zostanie również końcowy adres IP oraz numer portu. Jeżeli podejrzewasz, że niektóre z połączeń nie muszą być użyte, należy spróbować wpisać: „netstat -ab”. Zostaną wymienione nazwy docelowych hostów oraz programów, z których połączenie jest zainicjowane. Jak wiemy, systemowe reguły utrzymywania bezpieczeństwa są składowane w przystawce gpedit.msc, która jest do wykorzystania w konsoli zarządzania MMC. Taka przystawka zapisuje ustawienia reguł w pliku registary.pol, lecz należy niezwykle ostrożnie się z nim obchodzić. Nawet jeśli mamy na komputerze zainstalowane nowe programy antywirusowe i antyszpiegowskie, należy czasem na własną rękę sprawdzać, czy jakiemuś podejrzanemu programowi nie udało się prześlizgnąć przez nasze zabezpieczenia.

użytkownikom łączącym się z siecią przez modem radzimy w menu kontekstowym naszego połączenia z internetem wybrać opcję „Właściwości”, a w następnej kolejności na karcie „Opcje” sprawdzić, że zaznaczono opcję „Monituj o nazwę użytkownika”, hasło czy też certyfikat.

, , ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.