Nowoczesne drukarki 3d do metalu w sposób znaczący obniżą koszty produkcji

Chyba ludzie żyjący w początku XX wieku nie nie byli świadomi, że maszynę może zastąpić komputer, telefon stacjonarny komórka, zaś uniwersalną drukarkę nowatorska drukarka 3d, jaka stała sięzapewne jednym z największych innowacji XXI wieku w XXI wieku.


Technologia dawniej i teraz

Wprawdzie pierwsze drukarki 3d zaistniały już w latach 80-tych, to jednak mają one mało wspólnego z tym, co dają w dzisiejszym świecie. Niegdyś służyły one przede wszystkim do konstruowania rozmaitych wariantów form albo prototypów.

Nie masz pewności co do tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły konfiguracja bramki voip przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było dokładnie opisane.

Natomiast w 2006 roku powstała pierwsza drukarka 3d z przeznaczeniem dla użytkowników domowych. Dzisiaj tego typu drukarki można już kupić za mniej więcej 540 dolarów, co wynosi około 2000zł.

Drukarki 3 d i ich możliwości użycia

drukarka 3d

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach drukarki 3d wyśmienicie sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkujących zabawki oraz odzież. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał i można tworzyć prototypy różnorodnych modeli. () Osoby, które uwielbiają słodycze mogą przełożyć swoje zainteresowanie na biznes, ponieważ drukarka 3d umożliwia wykreowanie własnej czekolady – i to na milion możliwości!
Parę lat temu na rynku pojawił się nowy typ drukarki – drukarka 3d do metalu. takie urządzenie umożliwia drukowanie w rozdzielczości 50 mikronów, co daje mniej więcej tyle, co połowa ludzkiego włosa. Faktem jest, że cena zakupu takiej drukarki wynosi już 4000 dolarów, ale to nic w porównaniu do obecnie używanych w firmach maszyn produkcyjnych, które wykonują niewielkie elementy. Dzisiaj drukarka 3d z metalu pozwala na tworzenie wielu struktur ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu- -> zobacz więcej. Powstała ona przede wszystkim z myślą o firmach produkujących różnego typu narzędzia z metalu oraz producentów samochodów.

drukarka 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwość kreowania modeli za pośrednictwem drukarki 3 d do metalu bardzo drobnych elementów może znacząco udoskonalić też produkcję wielu podzespołów do maszyn lotniczych i kosmicznych. I to znacznie tańszym kosztem niż dziś. Czy to oznacza, że niedługo będziemy mogli też taniej latać samolotami, zaś lot w kosmos już nie będzie musiał być tak odległym dla wielu osób marzeniem? O ile technika w dalszym ciągu tak szybko będzie się rozwijać, zapewne już wkrótce się o tym dowiemy.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.