Nowoczesne drukarki 3d do metalu w sposób znaczący obniżą koszty produkcji

Chyba ludzie żyjący w początku XX wieku nie nie byli świadomi, że maszynę może zastąpić komputer, telefon stacjonarny komórka, zaś uniwersalną drukarkę nowatorska drukarka 3d, jaka stała sięzapewne jednym z największych innowacji XXI wieku w XXI wieku.


Technologia dawniej i teraz

Wprawdzie pierwsze drukarki 3d zaistniały już w latach 80-tych, to jednak mają one mało wspólnego z tym, co dają w dzisiejszym świecie. Niegdyś służyły one przede wszystkim do konstruowania rozmaitych wariantów form albo prototypów.

Nie masz pewności co do tamtego tematu? Najlepiej sprawdź szczegóły konfiguracja bramki voip przedstawione właśnie na tej stronie. Wszystko było dokładnie opisane.

Natomiast w 2006 roku powstała pierwsza drukarka 3d z przeznaczeniem dla użytkowników domowych. Dzisiaj tego typu drukarki można już kupić za mniej więcej 540 dolarów, co wynosi około 2000zł.

Drukarki 3 d i ich możliwości użycia

drukarka 3d

Autor: Marc Huguet Reyes
Źródło: http://www.flickr.com
W dzisiejszych czasach drukarki 3d wyśmienicie sprawdzają się w przedsiębiorstwach produkujących zabawki oraz odzież. Wystarczy wybrać odpowiedni materiał i można tworzyć prototypy różnorodnych modeli. () Osoby, które uwielbiają słodycze mogą przełożyć swoje zainteresowanie na biznes, ponieważ drukarka 3d umożliwia wykreowanie własnej czekolady – i to na milion możliwości!
Parę lat temu na rynku pojawił się nowy typ drukarki – drukarka 3d do metalu. takie urządzenie umożliwia drukowanie w rozdzielczości 50 mikronów, co daje mniej więcej tyle, co połowa ludzkiego włosa. Faktem jest, że cena zakupu takiej drukarki wynosi już 4000 dolarów, ale to nic w porównaniu do obecnie używanych w firmach maszyn produkcyjnych, które wykonują niewielkie elementy. Dzisiaj drukarka 3d z metalu pozwala na tworzenie wielu struktur ze stali nierdzewnej i stopów na bazie niklu- -> zobacz więcej. Powstała ona przede wszystkim z myślą o firmach produkujących różnego typu narzędzia z metalu oraz producentów samochodów.

drukarka 3d

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Możliwość kreowania modeli za pośrednictwem drukarki 3 d do metalu bardzo drobnych elementów może znacząco udoskonalić też produkcję wielu podzespołów do maszyn lotniczych i kosmicznych. I to znacznie tańszym kosztem niż dziś. Czy to oznacza, że niedługo będziemy mogli też taniej latać samolotami, zaś lot w kosmos już nie będzie musiał być tak odległym dla wielu osób marzeniem? O ile technika w dalszym ciągu tak szybko będzie się rozwijać, zapewne już wkrótce się o tym dowiemy.

, , ,

Related posts

Latest posts

Specjalistyczne sprzęty dostępne w sklepach internetowych

Sklepy działające w sieci wychodzą naprzeciw oczekiwaniom zainteresowanych konsumentów, proponując coraz więcej profesjonalnego asortymentu. Dzięki temu nawet zawodowcy potrafią znaleźć dla siebie odpowiednie produkty, które staną się niezastąpione w danej branży.

Co warto w szczególności wiedzieć zanim kupisz lodówkę?

Lodówka to nadal obowiązkowe wyposażenie każdej kuchni. To oczywistość. Jednakowoż na pewno sporo mniej oczywiste jest to jak zakupić taką lodówkę, która pod absolutnie każdym względem charakteryzuje się akceptowalnym poziomem. No cóż, nie jest powiedziane, że trafienie na doskonałą lodówkę jest bardzo łatwe. Poza tym, pewnie nie możemy niestety pozwolić sobie na taką lodówkę, która jest droga. Spokojna głowa, na szczęście są artykuły poradnikowe jak choćby właśnie owy. Powodują one, iż wreszcie można poradzić sobie z odnalezieniem takiej Lodówki, które bez cienia wątpliwości może usatysfakcjonować.

Jak dużo może kosztować kurs operatora koparko-ładowarki?

W obecnych czasach bardzo popularne są różnego typu kursy oraz szkolenia. Mogłyby one tyczyć się każdej niemalże branży, ponieważ stałe poszerzanie umiejętności jest zawsze korzystne zarówno dla kursanta, jak i jego dotychczasowego albo przyszłego szefa.