Szybkowary i wieloczynnościowe urządzenia kuchenne – przedstawienie urządzeń

Szybkowary to hermetycznie zamykane garnki, w których w czasie gotowania posiłków następuje wzrost ciśnienia oraz temperatury wrzenia wody, co skraca proces przygotowywania potraw. Malaksery, inaczej mówiąc roboty kuchenne lub wieloczynnościowe urządzenia kuchenne służą do wykonywania wielu czynności związanych z przygotowaniem potrwa, za sprawą zastosowaniu wymiennych narzędzi i naczyń.

link pod obrazkiem

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com
Głównie wykorzystuje się je do: siekania, szatkowania, mieszania, ucierania, wyrabiania ciast oraz rozdrabnianie jarzyn. Niektóre roboty kuchenne posiadają też wbudowany blender. Szybkowar wynaleziono w 1679 r. Garnek ten wykonany jest z reguły z aluminium tudzież stali nierdzewnej.

W porównaniu do zwykłych garnków do duszenia, wielofunkcyjne szybkowary, pozwalają zaoszczędzić czas i oferują rozmaity wachlarz opcji szybkiego przygotowywania potraw wedle gustu konsumenta. W porównaniu z kuchenkami mikrofalowymi, wielofunkcyjne szybkowary – źródło – pozwalają zachować podczas gotowania – wartości odżywcze i walory smakowe bez ryzyka wykipienia jego zawartości. Szybkowary można myć w zmywarce. Szybkowary mają następujące funkcje: gotowanie zwykłe lub gotowanie na parze, smażenie oraz podsmażanie, duszenie, powolne gotowanie, podgrzewanie z utrzymaniem ciepła dań oraz funkcje przygotowania: zup, owsianek, ryżu, ryb oraz ciast. W warunkach górskich, szybkowary mogą być niezbędne do przygotowywania posiłków. Np., na wysokości 6000 m.n.p.m., woda wrze w temperaturze 81 °C. W takich warunkach, przyrządzanie potraw bez szybkowara jest długotrwałe, jeśli w ogóle możliwe.

Kucharz przygotywujący posiłek

Autor: Jaume Escofet
Źródło: http://www.flickr.com
Malaksery to urządzenia wyjątkowo wszechstronne, wygodne i użyteczne w kuchni. Wyposażone są w ostrza ze stali nierdzewnej. W skład robota kuchennego wchodzą ostrza do miksowania, siekania i rozdrabiania oraz dwie różnej grubości tarcze – do szatkowania i do ucierania. Oprócz tego opcjonalnie dostępne są jeszcze 3 dodatkowe tarcze – do krojenia np. frytek albo warzyw na standardowe paski, do tarcia (np. warzyw albo sera oraz tarcza z dużymi otworami do tarcia. Uniwersalny zestaw akcesoriów usprawnia przygotowanie potraw.

Jeśli czytasz ten tekst, to z pewnością jest on dla Ciebie niesamowicie interesujący. Tu ponadto znajduje się notka z serwisu, która zawiera podobne tematy.

Robot ma funkcję blendera, sokowirówki, sieka i szatkuje, mieli mięso, miesza ciasto. Przy pomocy malaksera zatem zmiksować zupę, przyrządzić mus owocowy, ubić białka, pokroić warzywa w plastry, skruszyć lód czy zmielić bakalie. Dzięki metalowej końcówce miksującej – malaksera można używać także do rozdrabniania produktów gorących, np.

To doskonały czas, żeby dowiedzieć się więcej danych na prezentowany temat – niezbędne jest tylko oryginalne www, które przybliży potrzebne informacje.

warzyw w gotującej się zupie.

,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.