W jaki sposób urządzenia chronione są przed za wysokim napięciem prądu? Czego używamy do ochrony sieci elektrycznej przed wyładowaniami?

prąd jest niesamowicie pomocnym rodzajem energii. To dzięki niemu działają urządzenia. Jednak tak jak wielka i pożyteczna jest jego siła, tak samo może czasem wymykać spod kontroli.

Półka sprzedażowa z elektroniką

Autor: Microsiervos Geek Crew
Źródło: http://www.flickr.com
warystory

Autor: Josep Bracons
Źródło: http://www.flickr.com

W takim wypadku musimy radzić sobie z przepięciami. Natomiast urządzenia są konstruowane w taki sposób, żeby tego typu sytuacje nie stanowiły zagrożenia.
W urządzeniach montuje się warystory. Są one dobrym zabezpieczeniem gdy mamy do czynienia z za wysokim napięciem prądu. Za sprawą takich urządzeń, w momencie gdy takiej energii jest zbyt dużo i jest w stanie uszkodzić sprzęt, taki warystor jest takim bezpiecznikiem. Dzięki temu sporo urządzeń domowych nie ulega awarii na skutek zmiany zasilania.
Potężną dawką energii elektrycznej są na pewno gromy.

Interesujący artykuł? Jeżeli tak, kliknij tutaj – w najświeższym wpisie (http://www.manima.pl/pl/menu/zabawki-ogrodowe/hustawki-172) na pewno wyszukasz coś niebanalnego, więc ten materiał powinien być dla Ciebie wartościowy.

Tutaj natomiast musimy radzić sobie z niemożliwą do okiełznania siłą tego typu wyładowań. Dlatego właśnie na przykład linie elektryczne posiadają ograniczniki przepięć, dobra strona czyli odgromniki. Jednak na skutek tego, że są to rzeczy dość kosztowne, to montowane są tylko w miejscach bardziej strategicznych. Chodzi przykładowo o transformatory. Jednym z rodzajów ogranicznika przepięć jest ogranicznik odcinający, jaki na pewno doskonale poradzi sobie z odprowadzeniem prądu piorunowego. Posiada on dość prostą budowę jak też jest niezawodnym urządzeniem. Z kolei jakąś wadą może być duży wpływ warunków pogodowych na takie urządzenie.

Iskiernik, czyli ta najważniejsza z części takiego odgromnika, nie jest z zachowaniem szczelności zamknięta, co może powodować jego szybszą eksploatację. Co z pewnością nie jest wskazane.

, ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.