Wytrzymałe i modne zegarki

Czas gna coraz szybciej, już burzy rozeznanie, a co dopiero złapanie go, by choć na jakiś czas zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy jest nam dobrze, gdy chcielibyśmy, żeby ten dobry stan nigdy nie odszedł. Z drugiej jednak strony, czas się dłuży, powinien trochę przyspieszyć. Tak myslimy, w momencie gdy jest nam źle, kiedy czas płynie bez końca, gdy bezczynność oraz stres rozlewają swoje zbędne kilogramy na naszym życiu. To wszystkonieprzejednany czas… Nie ma na niego wpływu.

zegarek bisset

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Są plemiona, dzikie ludy, gdzie nie mają pojęcia, co to jest zegarek. Czas wyznacza im wschód i zachód słońca, generalnie położenie naszej gwiazdy na nieboskłonie. Tacy ludzie muszą wypełniać swoje obowiązki, ale nie kłócą się ze sobą, niewyrzucają sobie wzajemnie,że dokądś nie dotarli, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund oraz minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli można mieć na niego jakiś wpływ, to jest jeden dobry sposób: wyrzucić zegarek za okno!

Istotnie, dobrze się mówi. Dla przytłaczającej większości ludzi tego rodzaju myśl to jedynie dobra bajeczka do snu. Możemy sobie tak pomarzyć, jednak w tej samej minucie zarkamy na nasz piękny zegarek casio, bo wiemy, iż o piętnastej mamy ważne spotkanie, o szesnastej następne, a dwudziestej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, mechanizmy mierzące czas zawładnęły naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl

Może nam się wydawać, że to my sterujemy swoim życiem, mamy na niego wielki wpływ. I rzeczywiście, na istotne rzeczy, takie jak wybór męża czy miejsca zamieszkania mamy wpływ, lecz nie możemy, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, ponieważ równa się to zatrzymaniu naszej planety w swoim obrocie lub growatt 6000 spowodowanie opadów śniegu w pełni pory letniej…

Pozostaje się pogodzić, że taka jest rzeczywistość. najlepiej dostosować jakąś część czasu dla indywidualnych potrzeb. Wygospodarować choćby pół godziny dziennie bez zegarka, zamienić taką chwilę na niemierzalny czas, bez patrzenia na zegarek, bez mechanizmu, który układa nam życie. Poczujemy się wtedy w jakims sensie, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś bardzo daleko, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I z pewnością są bardziej szczęśliwi niż my – paski do zegarków i inne akcesoria.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.