Wytrzymałe i modne zegarki

Czas gna coraz szybciej, już burzy rozeznanie, a co dopiero złapanie go, by choć na jakiś czas zatrzymać. Takie marzenia plątają nam się w głowie, gdy jest nam dobrze, gdy chcielibyśmy, żeby ten dobry stan nigdy nie odszedł. Z drugiej jednak strony, czas się dłuży, powinien trochę przyspieszyć. Tak myslimy, w momencie gdy jest nam źle, kiedy czas płynie bez końca, gdy bezczynność oraz stres rozlewają swoje zbędne kilogramy na naszym życiu. To wszystkonieprzejednany czas… Nie ma na niego wpływu.

zegarek bisset

Autor: Luke Ma
Źródło: http://www.flickr.com

Są plemiona, dzikie ludy, gdzie nie mają pojęcia, co to jest zegarek. Czas wyznacza im wschód i zachód słońca, generalnie położenie naszej gwiazdy na nieboskłonie. Tacy ludzie muszą wypełniać swoje obowiązki, ale nie kłócą się ze sobą, niewyrzucają sobie wzajemnie,że dokądś nie dotarli, nie muszą pędzić na spotkania, trzymać się sztywno znikającym sekund oraz minut? Jeśli da się oszukać czas, jeżeli można mieć na niego jakiś wpływ, to jest jeden dobry sposób: wyrzucić zegarek za okno!

Istotnie, dobrze się mówi. Dla przytłaczającej większości ludzi tego rodzaju myśl to jedynie dobra bajeczka do snu. Możemy sobie tak pomarzyć, jednak w tej samej minucie zarkamy na nasz piękny zegarek casio, bo wiemy, iż o piętnastej mamy ważne spotkanie, o szesnastej następne, a dwudziestej wizytę w przychodni. Wszystko jest zapięte na ostatni guzik, mechanizmy mierzące czas zawładnęły naszym życiem (tu).

Autor: www.zibi.pl

Może nam się wydawać, że to my sterujemy swoim życiem, mamy na niego wielki wpływ. I rzeczywiście, na istotne rzeczy, takie jak wybór męża czy miejsca zamieszkania mamy wpływ, lecz nie możemy, jak śpiewała znana piosenkarka „wskazówki ująć w dłoń i cała wstecz”, ponieważ równa się to zatrzymaniu naszej planety w swoim obrocie lub growatt 6000 spowodowanie opadów śniegu w pełni pory letniej…

Pozostaje się pogodzić, że taka jest rzeczywistość. najlepiej dostosować jakąś część czasu dla indywidualnych potrzeb. Wygospodarować choćby pół godziny dziennie bez zegarka, zamienić taką chwilę na niemierzalny czas, bez patrzenia na zegarek, bez mechanizmu, który układa nam życie. Poczujemy się wtedy w jakims sensie, jak ludzie, którzy mieszkają gdzieś bardzo daleko, którzy nie znają takiego urządzenia jak zegarek. I z pewnością są bardziej szczęśliwi niż my – paski do zegarków i inne akcesoria.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Kilka potrzebnych informacji na temat sprzętu fotograficznego, jak wybrać obiektyw do swojego aparatu.

Obecnie na rynku aparatów fotograficznych popularne są dwie odmiany urządzeń. Pierwszym z nich są typowe kompakty, sprzedawane w ogromnej ilości modeli. Da się zakupić malutki, wchodzący do każdej torebki aparacik, a można również zaawansowany model mający potężny zoom. Cechą charakterystyczną tych aparatów jest pełna bryła, nie będzie można możliwości ich rozbudowy i zmiany jakiś części.

Jaki obiektyw wybrać na lato?

Zakup dobrego obiektywu nie bywa zwyczajowo sprawą banalną. W nowym tysiącleciu ilość możliwości i ofert jest w stanie niemal przyprawić o ból głowy. Aby dobrze dokonać wyboru najlepiej zapoznać się bliżej ze sprawami technicznymi aparatu i poznać, co to znaczy wspaniały obiektyw. Należy przy tym kierować się opiniami tylko cenionych i doświadczonych specjalistów. Wymarzony obiektyw to taki, który bez względu na wszelkie sytuacje pozwala uchwycić na zdjęciu naprawdę istotne moment z każdych wakacji.

Zdjęcia to niezwykła pamiątka z wypoczynku w Zakopanem, wyprawie po Meksyku bądź chociażby z urodzin

Okazji ku temu by zrobić zdjęcie nie brakuje. Każdego dnia miłośnikowi fotografii wpadają setki fotograficznych pomysłów. Wszystko dobrze, ale zapamiętajmy jedno: wyłącznie powyżej przeciętnej aparaty cyfrowe istotnie mogą robić fotografie, które są ciekawe, godne wywołania. Bardzo dobra marka to bez wątpienia nikon d5100 18 105 mm - można śmiało powiedzieć, że akurat na rynku cyfrówek to akurat Nikony są pod prawie każdym względem najwspanialsze. Choć wiadomo, iż opinia odnośnie Nikonów jest wyłącznie czysto subiektywna, nic obiektywnego.

Jakie z drukarek są obecnie warte zakupu?

Nie da się zataić faktu, że informatyka jest teraz jedną z w największym stopniu liczących się dziedzin naszego życia powszedniego. Jej wdrożenie jest dla nas zwłaszcza szerokie, skutkiem tego też obligatoryjnie każdy z nas musiał przyswoić sobie zręczności informatyczne. Na początku rzecz jasna wymagało to od nas przeznaczenia pewnej ilości wolnego czasu, niemniej wprawdzie oszczędność czasu, która jest związana z tym procederem była dla nas niepomiernie atrakcyjna.

Co należy wiedzieć na temat płaskich telewizorów

Obecnie miłośnicy kina często preferują własny salon, niż sale w kinie. Mogą wtedy komfortowo, z dobranymi przez siebie osobami zasiąść przed odbiornikiem i nie martwić się chrupaniem pop-cornu, czy szelestem opakowań po czekoladzie.