Znaczenie bezpieczeństwa informatycznego w firmie

O plusach internetu nie potrzeba nikogo przekonywać. Starczy uświadomić sobie że korzystamy z internetu na co dzień, chociażby nabywając obuwie. Duża cześć z nas przynajmniej sprawdzi w ten sposób ceny zanim wybierze się do marketu. Słuchamy w internecie muzyki a coraz to częściej również ukochanego radia bądź oglądamy TV. Stało się to całkiem naturalne.

sieć

Autor: night-modders.com
Źródło: night-modders.com
Równie normalne dla nas jest iż w miejsca zatrudnienia korzystamy z wewnętrznej sieci, tzw. sieci LAN nazwanej tak od angielskich słów znaczących sieć lokalną. Można sobie zadać pytanie czym taka sieć jest i czym różni się od sieci internetowej. A więc obrazowo możemy przyrównać internet do budynku użyteczności publicznej, na przykład muzeum, gdzie wstąpić może każda osoba, zaś wewnętrzna sieć to symbolicznie – nasz dom. Tutaj wejdą tylko mieszkańcy albo zaproszeni goście.
Oczywiście obie te sieci – publiczna i lokalna mogą mieć ze sobą łączność, podobnie jak w przytoczonym przykładzie nie jest możliwe mieszkanie w domu bez drzwi. Podobnie nie miałoby sensu istnienie internetu i sieci obejmującej tylko przedsiębiorstwo gdyby nie dało się wymieniać między nimi wiadomości. Trzeba tylko mieć pojęcie co ujawniamy innym, a co jest tylko nasze.

sieć lan

Autor: Kevin Jarrett
Źródło: http://www.flickr.com

Kluczową kwestią jest zatem bezpieczeństwo sieci LAN. Oczywiste jest że jest ona ochroniona przed atakami z internetu zarówno wirusów jak i ludzi. Temu wszystkiemu służą profesjonalne firewalle, oprogramowania antywirusowe. Spełniają one role zamków i systemów alarmowych w naszych domostwach.

Niekiedy trudno jest odnaleźć naprawdę unikalne źródło (https://www.autopietrzak.pl/cms/o-firmie), więc jeśli zafrapował Cię omawiany tekst, to śmiało kliknij tu!

Specjaliści od bezpieczeństwa informatycznego zwracają uwagę iż podobne zabezpieczenia jak opisane wyżej – acz konieczne – nie są wystarczające. Polecają także ochronę wewnątrz firmy, a nie wyłącznie na styku z siecią internetową, bowiem z badań wynika że najwięcej wypadków kradzieży danych ma miejsce wewnątrz sieci LAN. Odwołując się do przykładu z domem – mimo iż mamy odpowiednio zabezpieczone drzwi zewnętrzne niekiedy przydaje się również kluczyk do szafki z lekami żeby nikt niepowołany się do niej nie dostał. Odpowiednikiem takiego klucza do szafki są upoważnienia nadawane poszczególnym pracownikom oraz fizyczna ochrona serwerowni, to znaczy zabezpieczenie owego pomieszczenia przez system alarmowy.

, , ,

Related posts

Latest posts

Jakimi sposobami można niedrogo wykończyć swój dom, co mieć na uwadze przy zakupach materiałów wykończeniowych.

Wiele osób wykańczając swój dom czy mieszkanie planuje to zrobić w miarę możliwości tanio, a jednocześnie na tyle dobrze, żeby jednak pewne rzeczy mogły wytrzymać więcej niż pół roku. Na pierwszy rzut oka wydaje się to niemożliwe, bo powszechnie panuje przekonanie, że wysoka jakość będzie szła w parze z większymi cenami, i odwrotnie, jeżeli coś nie będzie dużo kosztować, to nie może być dobre.

Odpowiedni sprzęt jest świetny, lecz musimy mieć do niego dodatkowo pozostałe akcesoria

Przeważnie jest tak, iż skupiamy swoją uwagę głównie na tym, by nabyć jak najcudowniejszy sprzęt, tak aby sprawdził się on nawet w najbardziej niekorzystnych warunkach. Nie mniej warto pamiętać również o tym, że każdy z tych sprzętów ma jeszcze dodatkowe akcesoria, które poprawiają jego działanie oraz sprawiają, że to co ma on nam do zaoferowania w standardzie jest jeszcze wspanialsze.

E-papierosy towarem luksusowym?

Obecnie nie jest już problematyczne, by zakupić e-papierosy w niskiej cenie. Bez trudu można wyszukać wśród ofert rozmaite sprzęty do palenia, które posiadają wszystkie atesty i ponadto należą do tańszych. Jakość, jaką mogą proponować e-papierosy, jest szczególnie znacząca przy podejmowaniu decyzji o zakupie. Jeśli chodzi o e papieros sklep klasyczny, posiadający w ofercie tego typu urządzenia nowej generacji, może zrealizować zamówienie na specjalne życzenie klienta.

Kwiaty na każdą okazje

Bukiet świeżych kwiatów rozwesela i poprawia nastrój i przy okazji dodaje energii domownikom. Kwiaty przede wszystkim dostajemy przy okazji, ale też od czasu do czasu same idziemy po nie do sklepu. Idealnie mieć mały kwiatowy ogórek, ale mieszkając w centrum aglomeracji jak kwiaciarnia Wrocław jest jedynym miejscem, w którym da się nabyć kwiaty.

Nowe sposoby na pokazanie sztuki, przez tworzenie zdjęć z powietrza

Fotografia to swojego typu sztuka, jaka aktualnie pozyskała nadzwyczaj na popularności. Jest to w najwyższej mierze podyktowane tym, iż artyści poszukują stale to nowszych metod na wyrażenie swojej wizji sztuki. Szukają innych sposobów wyrażania sztuki, gdyż w aktualnych metodach wynaleziono już niespełna wszystko.

Podzespoły na wysokim poziomie

Dostarczane na rynek przez lubianych producentów podzespoły robione są w taki sposób, aby spełnić bieżące oczekiwania konsumentów. Pragną oni wybierać tylko polecane opcje, które pochodzą od działających z sukcesami od dawna producentów. Jest to najważniejsze kryterium, którym kierują się eksperci podczas decydowania się na zakupdanego modelu podzespołu.